O udruzi

UDRUGA POSLODAVACA U HOTELIJERSTVU HRVATSKE (UPUHH) je vodeća strukovna udruga u hotelijerstvu i ugostiteljstvu u Republici Hrvatskoj s dugoročnim ciljevima razvoja u hotelijerstvu.

UPUHH ima svrhu biti strukovno gospodarska udruga iz područja hotelijerstva i ugostiteljstva koja okuplja menadžere, stručnjake i poduzetnike, a koja ima zadatak promicanja i afirmacije većeg značaja općih interesa u hotelijerstvu u Republici Hrvatskoj.

Inicijalni stavovi o ključnim mjerama za hrvatski turizam

S obzirom na zahtjevnu poslovnu misiju nove udruge, samim formiranjem i početkom profesionalnog angažmana, njeno djelovanje je usmjereno na nužne promjene poslovnog okruženja za turizam i formuliranja za turizam specifičnih razvojno-poticajnih mjera, a na način kako je to uređeno u brojnim Hrvatskoj konkurentskim zemljama. Angažman na tim pitanjima nužno mora biti praćen novim i snažnim vodstvom kao i profesionalnim, tehničko-operativnim menadžmentom Udruge, čiji angažman mora biti usmjeren na sljedeća tri područja promjene i reformi:

1. Usklađivanje fiskalnog  sustava u turizmu sa onime u  zemljama konkurencije (priznanje gospodarske važnosti turizma);
  2. Uklanjanje barijera i uspostava sustava poticaja za turističke investicije (omogućiti da turizam postane generator gospodarskog rasta Hrvatske);
  3. Modernizacija procesa upravljanja turizmom sukladno internacionalnim standardima i pravilima igre (podići internu efikasnost i produktivnost sektora).

Smisao je ove inicijative ozbiljno zakoračiti u susret izazovima globalizacije i nadolazeće integracije Hrvatske u EU, gdje se sektoru turizma nameću posebni zadaci i izazovi. Stoga se internom reorganizacijom upravljanja turističkim sektorom a koji uključuje sve segmente današnje turističke ponude u Hrvatskoj želi načiniti snažan iskorak koji će:

Vladi Republike Hrvatske osigurati snažnog i pouzdanog partnera za objektivizaciju ekonomske pozicije sektora, planiranje gospodarskog rasta u vremenu koje dolazi i nezaobilaznog subjekta u vođenju tekuće ekonomske politike u turizmu;

Vlasnicima i investitorima u turizmu pružiti podršku u borbi za rast interne produktivnosti i profitabilnosti sektora;

Zaposlenima u turizmu danas i napose onima u budućnosti pružiti argumentaciju i profesionalni izazov ulaska u sektor koji izgrađuje globalne konkurentske standarde  i omogućava razvoj karijera kao i pristojan osobni stimulans zaposlenih;

Dobavljačima turističkog gospodarstva pružiti garancije ali i argumente da je riječ o sektoru s dugoročnim ambicijama održivog rasta i time povećati pregovaračku moć sektora;

konačno, općoj javnosti osiguravati precizne i transparentne informacije o poslovnim, tehnološkim i upravljačkim standardima sektora o kojem će uvelike ovisiti gospodarski rast Hrvatske u godinama koje dolaze.

VIZIJA

Udruga je vodeća strukovna udruga u hotelijerstvu i ugostiteljstvu i Republici Hrvatskoj s dugoročnim ciljevima razvoja u hotelijerstvu.

MISIJA

Udruga ima svrhu biti strukovno gospodarska udruga koja okuplja menadžere, stručnjake i poduzetnike, koja ima zadatak većeg značenja općih interesa u hotelijerstvu u Republici Hrvatskoj.

VIJESTI IZ UPUHH-a
Redovito u Vaš sandučić

Vaša Email adresa neće biti vidljiva niti korištena za reklamiranja treće strane